Teslimat Ve İade Şartları

Teslimat Şartları

Siparişlerinizin ödeme işlemi tamamlandıktan sonra en geç 7 gün içerisinde ilgili kargo firmasına teslim edilecektir.

Kanunda tanımlanmış olağanüstü durumlarda ve alıcıdan kaynaklı, tüm problemlerde teslimat süresi ve koşulları değişkenlik gösterebilir.

Siparişlerinizi ilgili kargo firması teslim edeceğinden, teslimat sırasında ibraz etmeniz gereken belge ve evrakları, ilgili kişilere beyan etmek zorundasınız. Sizin gerçek alıcı olup olmadığınıza karar verecek olan kargo firması yetkilileridir. Tüm sorumluluk ilgili kargo firmasına aittir.

Kargo yetkilisi gözetiminde, kargonuzu açarak kontrol ediniz. Tahrip olmuş kargoları teslim almayınız ve kargo firmasından tutanak tutturunuz.  Kargo teslimat fişini imzalamanın; kargo firmasının işini sorunsuz şekilde yaptığı anlamına geldiğini unutmayınız. Bu gibi durumlarda kargo firmaları hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir. Tüm sorumluluk alıcıya aittir.

Eğer verilen adreste, kargonun teslim edilebileceği kimse yoksa, kargo yetkilisi gerekli iletişim bilgilerinin bulunduğu bir haber notu bırakacaktır. Bu durumda kargonun şubeden müşteri tarafından alınması gerekmektedir. Kargo firmaları belirtilen adreslere birkez uğramaktadır. Bu durumlar yaşamamak için siparişlerinizin kargo takibini yapmanızı öneririz.

İade Şartları

Tüm müşterilerimiz, siparişlerini teslim aldıktan sonra başlayan 7 günlük iade hakları vardır.

Ürünle ilgili bir probleminiz olduğunda, ilk yapmanız gereken bizimle iletişime geçmektir. İletişim kurduktan sonra tarafımızca yönlendirileceksiniz. Kusurlu ürünler yüzünden oluşan iadelerinizi, anlaşmalı kargo firmalarımızdan ücretsiz olarak gönderebilirsiniz. İlgili irtibat nolarından bizimle iletişime geçmeyi unutmayınız. Aksi taktirde iadeniz teslim alınmayacaktır. Anlaşmalı olduğumuz kargo firması dışında, başka bir firmayla göndermeniz durumunda iadeniz ya kabul edilmez yada iade bedeli , kargo ücreti kesilerek yapılır .

Gerekli olduğu durumlarda, gönderdiğiniz iade kargolarınız kargo takip nolarına ihtiyacımız olabilir. Kargolarken bu noları lütfen saklayınız.

İadenizin kabul edilebilmesi için işlemin, kargo teslim tarihinden itibaren 7 gün içinde başlaması gerekmektedir. Ürün eksiksiz, kullanılmamış ve hasarsız şekilde iade edilmelidir. Ürün kesilmiş tüm fatura suretleriyle gönderilmelidir. İade kargonuza size ulaşabileceğimiz telefon, mail ve adres bilgilerini eksiksiz ve tam doğru şekilde girmelisiniz.  İade için gönderdiğiniz adresin iade kabul adresi olduğundan emin olunuz. Bu nedenle oluşacak gecikme ve problemlerle ilgili hiçbir sorumluluk kabul etmemekteyiz. Talebiniz ve kargonuz bize ulaşır ulaşmaz sizinle iletişime geçerek, süreç hakkında bilgi vereceğiz.

 

Eğer ürünün faturası bir kurum adına düzenlenmiş ise, iade işlemi için kurumun düzenlemiş olduğu, kargo payı dahil edilmeden, ‘Ürün Birim Fiyatı + KDV’ şeklinde kesilmiş bir ‘İADE FATURASI’ nın ürün ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir.

Ürünün kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları bize iade ettiğiniz paketin içinde eksiksiz ve hasarsız bir şekilde bulunmalıdır. Orijinal ambalajı zarar görmüş, tahrip edilmiş, herhangi bir şekilde kullanımdan dolayı zarar görmüş ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. Her türlü yazılım, program, PLAK, DVD, VCD, CD ve kasetlerin, bilgisayar ve kırtasiye malzemelerinin ancak ambalajı açılmamış, bozulmamış, kullanılmamış ve denenmemiş olduğu takdirde iadesi kabul edilir.

İadeniz bize ulaştıktan ve kabul edildikten sonra ürün bedeli 10 iş günü içinde  iade edilir. Ödemeyi  iade işlemi havale ile yaptıysanız banka hesabınıza, kredi kartıyla yaptıysanız kredi kartınıza yapılacaktır. İadenizin kredi kartı ekstrenize yansıma süresi bankadan bankaya değişiklik göstermektedir. Bunun gibi durumlarda bankanızla iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Ürünlerimizin nitelikleri dolayısıyla ne olursa olsun değişim yapamıyoruz. Ancak teslim aldığınız günden itibaren yukarıdaki koşulların oluşması durumunda iade alabiliyoruz.